Najnowsze wpisy

Jak zadbać o konia zimą?

Dodano:2022-01-13

Okres jesienno-zimowy to okres trudny nie tylko dla nas, jeźdźców, ale również dla naszych czterokopytnych. One także odczuwają zimno i deszcz. Często widzimy, że wolałyby poleniuchować w stajni zamiast iść na jazdę, więc to, w jaki sposób przygotujemy je do treningu oraz w jakiej są kondycji będzie procentować (lub przeciwnie) podczas jazdy.

Co zrobić, aby kiedyś wystartować w Mistrzostwach Polski?

Dodano:2021-08-12

Zacząć startować! A jak się do tego przygotować? Na to pytanie odpowiada osoba , która zna się na tym najlepiej, czyli Joanna Ziemkiewicz, Pani Kierownik Działu Jeździeckiego i Dyrektor Zawodów w Ośrodku Jeździeckim Warka - Sielanka pod Warszawą.

3 w 1, czyli kilka słów o WKKW

Dodano:2021-07-28

Już w ten weekend czekają nas ogromne emocje! Polscy jeźdźcy WKKW będą walczyć na IO Tokyo 2020 !!! Dlatego poprosiliśmy Aleksandra Kadłubowskiego, czterokrotnego uczestnika ME w kategoriach młodzieżowych, II vice-mistrza Polski MJ, a prywatnie i zawodowo partnera olimpijki Małgorzaty Cybulskiej, by opowiedział nam o tej niezwykle wymagającej konkurencji.

Dlaczego Bucas, czyli najnowocześniejsze technologie w służbie koni.

Dodano:2021-06-11

Światowe marki jeździeckie, tak jak wszystkie inne marki sportowe, prześcigają się między sobą w najbardziej zaawansowanych technologiach i najnowocześniejszych rozwiązaniach.

Kochajmy nasze końskie osiołki, czyli słów kilka o wrażliwych uszach konia.

Dodano:2021-05-07

Jeśli chcemy osiągnąć sukces jeździecki musimy zrozumieć konia. Koń nie powie, czy jest zadowolony lub czy czuje się nieswojo. To my musimy odczytać jego nastrój i dostosować się do niego. Bo z koniem nie należy się kopać! Nic nie osiągniemy, jeśli będziemy działać siłowo, każdy jeździec to wie.