Najnowsze wpisy

3 w 1, czyli kilka słów o WKKW

Dodano:28-07-2021

Już w ten weekend czekają nas ogromne emocje! Polscy jeźdźcy WKKW będą walczyć na IO Tokyo 2020 !!! Dlatego poprosiliśmy Aleksandra Kadłubowskiego, czterokrotnego uczestnika ME w kategoriach młodzieżowych, II vice-mistrza Polski MJ, a prywatnie i zawodowo partnera olimpijki Małgorzaty Cybulskiej, by opowiedział nam o tej niezwykle wymagającej konkurencji.

Dlaczego Bucas, czyli najnowocześniejsze technologie w służbie koni.

Dodano:11-06-2021

Światowe marki jeździeckie, tak jak wszystkie inne marki sportowe, prześcigają się między sobą w najbardziej zaawansowanych technologiach i najnowocześniejszych rozwiązaniach.

Kochajmy nasze końskie osiołki, czyli słów kilka o wrażliwych uszach konia.

Dodano:07-05-2021

Jeśli chcemy osiągnąć sukces jeździecki musimy zrozumieć konia. Koń nie powie, czy jest zadowolony lub czy czuje się nieswojo. To my musimy odczytać jego nastrój i dostosować się do niego. Bo z koniem nie należy się kopać! Nic nie osiągniemy, jeśli będziemy działać siłowo, każdy jeździec to wie.

Karolina Pala Transport Koni, czyli nie ma rzeczy niemożliwych.

Dodano:29-04-2021

Jedna z niewielu kobiet w Polsce, która zawodowo zajmuje się transportem koni. Ma własny koniowóz, jest czynnym zawodnikiem i trenuje dzieci, które ją uwielbiają. Jak to się zaczęło i jak to robić profesjonalnie opowiedziała nam w tym wywiadzie. 

Czym czyścić, aby doczyścić,  czyli kilka słów o pielęgnacji koni.

Dodano:19-04-2021

Każdy wie, jak nieprzyjemnie jest zakładać ubrania na brudne ciało  albo używać nieświeżego ręcznika. Zwierzęta co prawda  nie odczuwają takiego dyskomfortu – wytarzanie się w błocie oznacza dla konia udany dzień – lecz założenie na  brudną sierść czapraka i siodła grozi długo leczonym obtarciem, łącznie z wykluczeniem z treningów. Z tego powodu czyścimy konie przed jazdą, a nie tylko po niej, a także okresowo kąpiemy, by pozbyć się wszelkiego błota, potu czy kurzu.