ODZIEŻ JEŹDZIECKA CAVALLERIA TOSCANA

Wszystkie artykuły dla amazonki i jeźdźca szukaj na stronie
cavalleriatoscana.pl

   Amazonka, które swą przygodę z końmi traktuje bardzo ambitnie i uczestniczy w zawodach jeździeckich oraz jeźdźcy zawodowi każdej konkurencji mogą w Salonie Koński Świat zaopatrzyć się we frak. Frak, który chcemy Państwu zaproponować to frak jeździecki włoskiej marki Cavalleria Toscana, firmy znanej ze swej niezwykłej jakości i eleganckiego, włoskiego szyku. Czytaj dalej...
   Fraki CT są niezwykle trwałe. Odpowiednio prane (max 30 st.C, bez płynu do płukania tkanin) oraz pozostawione do wyschnięcia na wieszaku, długo zachowują kolor, nie deformują się i nie kurczą. Ich wyjątkową zaletą jest elastyczność materiału. Fraki Cavalleria Toscana nie ograniczają w żadnym stopniu ruchów jeźdźca, są jak druga, oddychająca skóra, a zawodnicy świetnie wyglądają  w nich na zdjęciach. Możemy zaproponować Państwu szeroki wybór kolorów, od bardzo tradycyjnego granatu, czerni i czerwieni, aż po kolory kolekcyjne danego sezonu (błękity, bordo, beże czy szarości). Ta włoska marka specjalną wagę przywiązuje do kroju szytych przez siebie ubrań jeździeckich. Różnorodność modeli pozwola idealnie dopasować frak do figury amazonki.

  Następnym ważnym elemenetem jeździeckiego stroju startowegobiałe bryczesy. Oferujemy białe lub kremowe (kolor dopuszczony w zawodach skokowych) konkursowe spodnie do jazdy konnej dla Pań tej włoskiej marki jeździeckiej w różnych modelach. Wszystkie zostały wykonane z materiałów o wysokich parametrach technicznych. Są to materiały przede wszystkim oddychające, czyli odprowadzające wilgoć powstałą podczas wysiłku na zewnątrz i przeciwwiatrowe, czyli chroniące rozgrzane mięśnie przed wychładzającym działaniem wiatru. Muszą być też bardzo elastyczne, ponieważ bryczesy powinny przylegać do ciała. Nogawki spodni jeździeckich tej firmy wykończone są niezwykle elastycznym materiałem, który ułatwia ich wkładanie i  nie uwiera jeźdźca nawet w bardzo dopasowanych butach. W zależności od uprawianej konkurencji spodnie do jazdy konnej mogą posiadać pełny lej lub lej kolanowy, tzw. półlej. Lej znajduje się na tej części spodni, która przylega do siodła.

   W spodniach przeznaczonych do konkurencji ujeżdżenia, gdzie cały czas należy siedzieć w siodle w tzw. pełnym siadzie, stosuje się pełny lej, który znajduje się na pośladkach, potem ciągnie się przez wewnętrzną część uda, kolana i łydki i chowa się pod czapsem. W konkurencji skoków przez przeszkody jeździec pokonuje parkur w większości w półsiadzie, więc w takich bryczesach lej potrzebny jest tylko na wewnętrznej stronie kolan tzw.półlej lub lej kolanowy . Wbrew powszechnemu mniemaniu jeździec nie trzyma się na koniu dzięki przyciśnięciu kolan do siodła, ale dzięki wypracowanej podczas treningu równowadze i poddaniu się ruchowi konia. Lej w spodniach do jazdy konnej tej marki to nowoczesny tzw. grip silikonowy, wzorem nawiązujący do logo Cavalleria Toscana lub najnowszej kolekcji tej firmy -  Revolution.

   Jak w każdym innym sporcie także koszule konkursowe Cavalleria Toscana wykonane są z materiałów o wysokich parametrach technicznych. Są to koszule oddychające, czyli odprowadzają wilgoć powstałą podczas treningu na zewnątrz, przeciwwiatrowe, czyli nie przepuszczają wiatru, by rozgrzane mięśnie się nie wychłodziły i przeciwdeszczowe. Ta włoska marka jeździecka proponuje ubrania także z tkanin antybakteryjnych i anty-UV. Latem, przy treningach w wysokich temperaturach, okazuje się to doskonałym rozwiązaniem ułatwiającym skupienie się na pracy z koniem.

   Koszule startowe mogą mieć krótki rękaw lub długi rękaw. Długi rękaw jest  popularny wśród jeźdźców startujących w zawodach indoor (halowych) i outdoor (otwartych), gdyż w okresie letnim chroni skórę przed promieniami UV, a ponadto koszulka startowa z długim rękawem jest bardziej praktyczna przez cały rok. Wedle ostatnich trendów mody jeździeckiej jest też uznawana za bardziej elegancką.

   Koszulki startowe damskie są często ozdobione wstawkami z innego materiału. Najpopularniejsze są w kolorze białym, ale bywają tez koszule startowe w kolorze granatowym , beżowym, różowym czy nawet dwukolorowe. Cavalleria Toscana proponuje bardzo duży wybór modeli koszul konkursowych w swych niezwykle dopracowanych, minimalistycznych i bardzo technicznych kolekcjach.

   Wszystkie kolekcje marek jeździeckich dostępnych stacjonarnie i  online  w Salonie Koński Świat uwzględniają najnowsze tendencje mody, a ich ubrania techniczne  mogą być używane w innych sportach oraz wypadach weekendowych, nie związanych z jeździectwem.
 
   Dwa razy do roku pojawiają się kolekcje sezonowe.
 
   Salon Koński Świat, który jest dystrybutorem tej marki, organizuje liczne akcje promocyjne, nie związane z kolekcjami sezonowymi. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Fb Sklep Jeździecki Salon Koński Świat oraz na Instagramie @salonkonskiswiat.