O nas


Salon Koński Świat jest jednym z najstarszych profesjonalnych sklepów jeździeckich na polskim rynku.
Stawiamy na jakość, a nie na ilość, dlatego wszystkie produkty w naszych sklepach są starannie wyselekcjonowane, a ich trwałość i jakość sprawdzana jest przez #teamkonskiswiat w codziennej pracy z końmi.

Naszymi ambasadorami są jeźdźcy konkursów Grand Prix i kadry narodowej. Współpracujemy z Aleksandrą Kozanecką, Mariką Słowińską, Aleksandrą Dąbkowską, Pauliną Kozą, Małgorzatą Cybulską, paraolimpijką  Karoliną Karwowską, a także Dawidem Kubiakiem, Andrzejem Głoskowskim, Pawłem Kalicińskim, Radosławem Zalewskim i Aleksandrem Kadłubowskim.

Wspieramy także młodzież jeździecką. Z logo Salonu Koński Świat jeżdżą zawodnicy konkurencji skoków Konstancja von Mauberg,Gloria Ciba, Tamara Tybulczuk, Nela Wawryniuk, Zuzia Żuk czy  Zosia Brońka (jej autorstwa są liczne zdjęcia zamieszczane w naszych social mediach) a także zawodniczka konkurencji ujeżdżenia, uczestniczka Mistrzostw Europy Pony, Aurelia von Mauberg. Kibicujemy współpracującym z nami sportowym teamom Mauberg Equestrian Team, Infernal Team Stajnia Golesze czy też Team Koński Świat Dawid Kubiak.   

Od 2015 roku jesteśmy głównym dystrybutorem włoskiej marki jeździeckiej Cavalleria Toscana na Polskę.

Naszym mottem jest "jeździectwo dla wszystkich", a więc jeździectwo bezpieczne i uznające konia za równorzędnego partnera. Dlatego od 5 lat jesteśmy sponsorem strategicznym klinik z Albertem Voorn, wicemistrzem IO Sydney w skokach przez przeszkody. Jest on propagatorem takiego jeździectwa i każdy jego trening uwzględnia stan fizyczny i psychiczny nie tylko jeźdźca, ale też konia. 

Jako sponsorzy konkursów o nagrodę marki Cavalleria Toscana jesteśmy obecni na zawodach regionalnych i ogólnopolskich, które ze względu na wysoką jakość produktów CT cieszą się ogromną popularnością.

Nasz salon znajduje się pod Warszawą, w jedynym uzdrowisku na Mazowszu, w Konstancinie-Jeziornie. Cały asortyment dostępny na stronie internetowej jest także dostępny od ręki w naszym sklepie stacjonarnym, oprócz artykułów na zamówienie.