PROFESJONALNY SPRZĘT JEŹDZIECKI. AKCESORIA DLA KONIA.

Sprzęt jeździecki CT na cavalleriatoscana.pl

Profesjonalne wyposażenie konia
jest niezbędne, jeśli chcemy utrzymać zwierzę w dobrym zdrowiu. W naszej ofercie znajdują się wszystkie potrzebne przybory i akcesoria do uprawiania jeździectwa, czyli artykuły dla konia.

Koń jaki jest, każdy widzi, jak mówi przysłowie. Właściciel konia widzi go najpiękniejszym. Chciałby, aby jego pupil był najlepiej wyposażony w stajni. Znając gusta naszych Klientów staramy się proponować Państwu wybrane przez nas i przetestowane przez #teamkonskiswiat najlepsze artykuły jeździeckie. Czytaj dalej...
Aby nasz koń mógł w dobrym humorze współpracować z nami na treningu musimy zapewnić mu maksimum komfortu. Sprzęt jeździecki powinien być zadbany, dobrze dopasowany i czysty. Zaczynając od ogłowia, poprzez popręg, czasem też napierśnik, siodło z odpowiednią podkładką, ochraniacze i kaloszki, a kończąc na dobrej jakości czapraku oraz odpowiedniej do pory roku i dobrane rozmiarowo derce, która okrywamy konia w stajni bądź na padoku. Tu nie tylko strona estetyczna jest ważna (bo jeździectwo to elegancki sport), ale przede wszystkim bezpieczeństwo jeźdźca i konia. Należy bardzo starannie dobrać, a potem dopasować przez regulacje odpowiedni rozmiar sprzętu do konia. Oto kilka wskazówek.

Najczęściej używane rozmiary, które określają też pośrednio wielkość konia to:
  • Full (rozmiar 3)
  • Cob (rozmiar 2)
  • Pony
Takimi rozmiarami kierujemy się przy wyborze ogłowia (dodatkowa regulacja paskami), napierśnika i ochraniaczy. Natomiast rozmiary S, M, L, XL są stosowane przy wyborze kaloszy, derki oraz niektórych modeli ochraniaczy. Do derek stosujemy też miarę w cm (analogicznie 125, 135, 145 i 155 cm - pomiar od nasady szyi do nasady ogona). Derki 115 cm i poniżej to rozmiary derek dla kucyków, które również mamy w ofercie.

Popręg
mierzymy w cm i dopasowujemy go tak, by móc podciągać, czyli zapinać ciaśniej, gdy koń wypuści powietrze w trakcie treningu. Popręg trzyma siodło na grzbiecie konia, a więc dobranie odpowiedniej długości jest bardzo ważne.

Najważniejszy sprzęt dla konia to oczywiście siodło, bo przez jego zły wybór możemy spowodować długo ciągnące się kontuzje (tzw. bolesność pleców, która wpłynie na cały aparat ruchu). Dobry saddle fitter to osoba, która powinna przejść odpowiednie szkolenie. Najważniejsza rzecz w dopasowaniu siodła to rozmiar i jego budowa, która nie przeszkadza koniowi w ruchu. Rozmiary siodeł określamy w calach. Salon Koński Świat współpracuje z polskim przedstawicielem francuskiego producenta siodeł Butet Saumur, firmą Butet Siodła Monika Frelek. W takich siodłach pracują konie Salonu Koński Świat, a ich trenerem jest Dawid Kubiak.

Pod siodło należy dobrać odpowiednią podkładkę (korekcyjną, z futrem, żelową), która zamortyzuje ciężar jeźdźca i pomoże zniwelować wszelkie uciski na grzbiet konia.

Wybór czapraka to już sama przyjemność, bo możemy kupić po prostu to, co nam się najbardziej podoba. Jedynym kryterium jest wielkość konia – dla dużego konia czy dla kucyka (pony).
W naszej ofercie sprzętu jeździeckiego znajdują się artykuły takich firm jak Schockemohle, Eskadron, Kavalkade, Horze czy Covaliero, a także marki Bucas, producenta niezwykle wytrzymałych, technicznych derek. W większości są one przetestowane przez jeźdźców #teamkonskiswiat, którzy używają je w pracy treningowej i na zawodach.

Szczególnie polecamy Państwa uwadze sprzęt jeździecki francuskiej marki Butet Saumur, której skóry są wyprawiane bez użycia chemii. Są to napierśniki, popręgi i ogłowia, zaprojektowane przy
współpracy wyjątkowej klasy fachowców jeździectwa francuskiej szkoły Le Cadre Noir de Saumur. Do ich konserwacji mamy dla Państwa mydełka, kremy i oleje tej ekologicznej, uwzględniającej przede wszystkim potrzeby konia, znanej od lat firmy jeździeckiej
Filtry
Kolekcja
4PLN 1778PLN
Kaloszki Softslate Faux Fur H21 antique green Wyprzedaż Promocja-30%