SPRZĘT JEŹDZIECKI. SPRZĘT DLA JEŹDŹCA. SPRZĘT DO JAZDY KONNEJ.

Sprzęt jeździecki CT na cavalleriatoscana.pl

Hippika to sport, w którym zawsze występuje 2 zawodników : jeździec i koń. Obydwoje powinni być zaopatrzeni w sprzęt zapewniający nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Bezpieczny sprzęt jeździecki to sprzęt dobrej marki, a więc wytrzymały i profesjonalnie wykonany. W tym celu sprzęt do jazdy konnej powinien być odpowiednio dobrany, a następnie pielęgnowany i serwisowany. Czytaj dalej...
 

W naszym sklepie posiadamy produkty do pielęgnacji skórzanych siodeł, ogłowia i innych elementów wyposażenia. Wśród nich znajdą Państwo balsamy, mydła, a także oleje, za pomocą których można doskonale zadbać o akcesoria jeździeckie. Polecane przez nas firmy produkujące preparaty do pielęgnacji sprzętu to Carr&Day&Martin  czy krem i olej Butet do pielęgnacji skór naturalnie wyprawianych. 

Nasza oferta sprzętu jeździeckiego to ogłowia sprawdzonych przez ambasadorów Salonu Koński Świat różnych firm jeździeckich, które doskonale dopasowują się do kształtu głowy konia. Tu szczególnie polecamy tzw. ogłowia anatomiczne.  Do wyboru mają Państwo też różne rodzaje nachrapników: angielski, szwedzki, hanowerski lub meksykański .

Do ogłowia należy dobrać wędzidło, odpowiednie do wieku konia, umiejętności konia i jeźdźca oraz odpowiednie do każdej konkurencji jeździeckiej: ujeżdżenie, skoków czy crossu. Mamy wędzidła polecane  dla jeźdźców początkujących i zaawansowanych, jak również  dla koni młodych i koni wrażliwych w pysku (wędzidła plastikowe i gumowe).

Posiadamy w ofercie puśliska i strzemiona renomowanych firm jeździeckich oraz wodze skórzane, parciane i gumowe

By siodło lepiej leżało często potrzebny jest napierśnik. Dysponujemy napierśnikami trzy- i pięciopunktowymi różnych marek, a osobom, dla których ekologia jest elementem decydującym o wyborze sprzętu, możemy zaproponować napierśnik anatomiczny francuskiej marki Butet Saumur, która w procesie wyprawiania skór całkowicie zrezygnowała z  chemii. Współpracujemy z tą marką od dawna, cenimy ją za jakość wykonania i serwisu i dlatego polecamy również siodła na miarę marki Butet Saumur, w których jeżdżą tej klasy zawodnicy co Patrice Delaveau, Albert Voorn czy Jos Lansink.

Nieodzownym elementem treningu jeździeckiego jest lonżowanie konia, a więc znajdą Państwo  u nas różnokolorowe, wytrzymałe lonże i baty do lonżowania oraz baty do treningu (baty skokowe i baty ujeżdżeniowe).
Filtry
Kolekcja
11PLN 4500PLN
Bryczesy Laure GR Grip Full patches caramelBryczesy Laure GR Grip Full patches caramel Wyprzedaż Promocja-30%