BUTY DO JAZDY KONNEJ. OFICERKI JEŹDZIECKIE.

Sprzęt jeździecki CT na cavalleriatoscana.pl

Sztyblety to odpowiednie obuwie, a czapsy - ochrona ważnej pomocy jeździeckiej – łydki, dzięki której „sterujemy" koniem. Czytaj dalej...

Początkujący amatorzy sportów konnych powinni raczej zrezygnować  z wysokich butów. Oficerki należałoby szyć na miarę, gdyż tak jak bryczesy powinny być dopasowane.  Salon Koński Świat poleca oficerki włoskiej firmy DeNiro, uznawane za najtrwalsze i najwygodniejsze na polskim rynku jeździeckim. 

Najlepszym rozwiązaniem dla początkujących jeźdźców jest kupienie gotowych sztybletów, czyli krótkich butów o odpowiedniej podeszwie i obcasie, które pomogą w utrzymaniu nogi w strzemieniu. Na łydkę zakładamy dodatkowo dopasowane czapsy, zapinane na suwak i podtrzymanie pod podeszwą przez odpowiednią gumę. Czapsy kupujemy wysokie do kolan, bo i tak nieco opadną, gdy skóra się ułoży.

Firmy produkujące sztyblety i dostępne w naszym Salonie to HippIca, Kavalkade, Busse, Horze oraz wspomnianej włoskiej rzemieślniczej firmy DeNiro (rozmiary i kolory na zamówienie do 6 tygodni).


Filtry
Kolekcja
19PLN 4500PLN
Legginsy Junior zimowe W21 granat Promocja-30%