Do czego służy podkładka pod siodło?

Podkładka pod siodło powinna pomóc utrzymać siodło w równowadze, czyli nie zaburzać ruchu konia i nie przeszkadzać jeźdźcowi w prawidłowym dosiadzie. Kwestia dopasowania siodła do konia i jeźdźca jest kwestią nadrzędną w sporcie jeździeckim. Czytaj dalej...
Jakie są rodzaje podkładek?

W naszej ofercie polecamy podkładki sprawdzone przez Team Koński Świat.

Podkładka żelowa spełnia tę funkcję poprzez swoje właściwości antypoślizgowe (zakładamy ją pod lub na czaprak). Nowoczesne podkładki żelowe są perforowane, dają skórze oddychać i nie wchłaniają potu. Można je spłukiwać po każdym treningu. Polecane do siodeł dobrze dopasowanych.

Podkładka z futra naturalnego, wykonana z przepikowanej bawełny podbitej futrem, izoluje siodło od grzbietu konia i amortyzuje ciężar jeźdźca. Czasem bywa wykończona futrem także na przednim i/lub tylnym łęku. Najlepsze modele tzw. podkładki korekcyjne posiadają 2 lub 4 kieszenie na specjalne wkładki, umożliwiające dopasowanie zbyt obszernego siodła lub podniesienie przedniego lub tylnego łęku. Polecamy je szczególnie dla koni dopiero rozbudowujących swe mięśnie (konie młode, zaczynające pracę , po kontuzjach).

W naszej ofercie posiadamy podkładki pod siodło takich marek jak Horze, Eskadron i Mattes.
Filtry
Kolekcja
25PLN 699PLN
Bluza dziecięca Young Star S20 navyBluza dziecięca Young Star S20 navy Promocja-50%