Ochraniacze dla konia to niezbędne akcesorium jeździeckie. Powinny być używane przy każdym wyjściu z boksu u koni podkutych, a na pewno podczas treningu, w karuzeli i na padoku, gdzie łatwo o zranienie.
Istnieją różne rodzaje ochraniaczy: skokowe, chroniące nogi konia podczas skoków (parkur), ujeżdżeniowe, używane na czworoboku, czy stajenne, używane w stajni. Ochraniacze dla konia mogą być wykonane z neoprenu, neoprenu wykończonego elementami z twardego sztucznego tworzywa, skórzane (często wykończone lub też podbite futrem) oraz z materiału technicznego, też najczęściej na futrze (coraz częściej sztucznym).

Ochraniacze zapinane są zwykle na rzepy, rzadziej na metalowe kołeczki lub specjalne zaciski.

Jest to sprzęt jeździecki wymagający dokładnego czyszczenia, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z powodów podrażnień nóg konia przez brud wbity w wewnętrzną, zwykle neoprenową warstwę.

Istnieją ochraniacze kolekcyjne, czyli z kolekcji danego sezonu w danej firmie (do wyczerpania zapasów w magazynie) oraz standardy.

Ochraniacze powinny być kolorystycznie dobrane do czapraka i nauszników.

Taki sprzęt jeździecki można prać, ale też czyścić specjalnym płynem do ochraniaczy jeździeckich.

Istnieją równie ochraniacze transportowe, dużo dłuższe i grubsze, które mają chronić nogi konia podczas transportu. Nie należy ich używać w innym celu.

W naszej ofercie posiadamy ochraniacze marek m. in. Eskadron, Busse, Schockemohle, Horze, Veredus, Kavalkade, Bucas.

Filtry
Kolekcja
12PLN 779PLN
Skarpetki termiczne Alana Check W21 after dark brown Wyprzedaż Promocja-50%