Stroj jeździecki dla dzieci. Dziecięce ubrania do jazdy konnej.

   Każdy sport hartuje fizycznie i psychicznie. Uczy podejmowania decyzji, konsekwencji i współpracy. Jazda konna rozwija też empatię, uczy tolerancji i opieki nad słabszymi i zwierzętami. Dziecko, któremu pozwolimy na uprawianie jeździectwa pod okiem dobrego trenera, stanie się obowiązkowe i bardziej dorosłe emocjonalnie od swoich rówieśników.
Bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze i dlatego musimy je zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt jeździecki.

Po pierwsze : atestowany kask.

Kask musi być dopasowany do wielkości głowy (nie przechylać się przy gwałtownym opuszczeniu głowy i nie uciskać). Kaski dla dzieci posiadają regulację, a więc do pewnego momentu rosną wraz z dzieckiem. Kask musi być bezwzględnie wymieniony po silnym uderzeniu, nawet jeśli nie jest pęknięty, gdyż może już nie spełniać kryteriów bezpieczeństwa. Popularne, sprawdzone firmy, które możemy Państwu polecić to niemieckie Uvex i Busse, a także kaski francuskiej marki GPA noszone przez jeźdźców startujących w zawodach na poziomie międzynarodowym.

Po drugie: kamizelka ochronna zwana bezpieczną.

Jest wymagana podczas startów w zawodach do lat 15 włącznie, a powinna być też używana na co dzień.  Chroni plecy i brzuch,  a więc narządy wewnętrzne. Firmy jeździeckie produkują wygodne kamizelki złożone z małych elementów, z regulacją szerokości. Kamizelka nie powinna zaczepiać o tylny łęk siodła ani być zbyt krótka. Nasz zespół pomoże Państwu dobrać odpowiedni rozmiar i fason tak, by dziecko nosiło ją bez problemów.

Po trzecie : odpowiednie buty, które nie mogą być za duże. Najlepiej sztyblety jeździeckie (buty krótkie) i czapsy, które chronią łydkę. Buty muszą być wygodne i nie blokować nogi w strzemieniu. Długie buty są zarezerwowane dla bardziej doświadczonych jeźdźców, a w kaloszach jeździeckich może pocić się noga. Jedyne proponowane przez nas długie buty dla dzieci to zimowe termobuty. Dla nastoletnich jeźdźców startujących w zawodach proponujemy szyte na miarę oficerki  włoskiej marki DeNiro.  Personalizacja zamówienia,  wybór kolorów i rodzajów skór spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. 

Na koniec bryczesy, czyli spodnie do jazdy konnej. Elastyczne i (w większych rozmiarach dziecięcych) zaopatrzone w pełny lej pozwolą na ćwiczenie dosiadu, czyli uzyskanie lepszej równowagi w siodle. W naszej ofercie posiadamy też bryczesy z softshellu na sezon jesienno-zimowy, dziecięce białe bryczesy na zawody oraz treningowe legginsy.

Mogą też Państwo znaleźć u nas sportowe kurtki dziecięce, bluzy z jeździeckimi motywami i softshelle na trening.

Na zawody proponujemy koszulki startowe z technicznych materiałów (oddychające, łatwe do prania), rękawiczki i szeroki wybór skarpet jeździeckich w dziecięcych rozmiarach.

Dziecięce i młodzieżowe fraki jeździeckie znajdą Państwo od ręki, a brakujące rozmiary sprowadzamy na zamówienie.

Firmy dziecięcej odzieży jeździeckiej, które znajdą Państwo w Salonie Koński Świat to przede wszystkim niemieckie marki Busse i Pikeur.
 Bryczesy Junior Ida Grip Athleisure S20 white  Bryczesy Junior Ida Grip Athleisure S20 white Promocja
BANDANA KIDS YS18 NAVY STARS PromocjaWyprzedaż

ESKADRON
55.00PLN 38.50PLN
Blundstone 530 JuniorBlundstone 530 Junior

BLUNDSTONE
380.00PLN
Blundstone 531 JRBlundstone 531 JR

BLUNDSTONE
380.00PLN
Bluza Cory Print Junior W20 PlumBluza Cory Print Junior W20 Plum Nowość
Bluza Emilia JR S20 grape juice purpleBluza Emilia JR S20 grape juice purple Promocja
Bluza Junior Sofie S20 róż Bluza Junior Sofie S20 róż Promocja

HORZE
99.00PLN 69.30PLN
Bluza Young Star S20 navyBluza Young Star S20 navy Promocja

BUSSE
235.00PLN 164.50PLN
Filtry
Kolekcja
13PLN 750PLN