STRÓJ JEŹDZIECKI DLA DZIECKA. DZIECIĘCY STRÓJ DO JAZDY KONNEJ.

Odzież jeździecka CT
na cavalleriatoscana.pl


Każdy sport hartuje fizycznie i psychicznie. Uczy podejmowania decyzji, konsekwencji i współpracy. Jazda konna rozwija też empatię, uczy tolerancji i opieki nad słabszymi i zwierzętami. Dziecko, któremu pozwolimy na uprawianie jeździectwa pod okiem dobrego trenera, stanie się obowiązkowe i bardziej dorosłe emocjonalnie od swoich rówieśników.
Bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze i dlatego musimy je zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt jeździecki. Czytaj dalej...
Po pierwsze : atestowany kask.

Kask musi być dopasowany do wielkości głowy (nie przechylać się przy gwałtownym opuszczeniu głowy i nie uciskać). Kaski dla dzieci posiadają regulację, a więc do pewnego momentu rosną wraz z dzieckiem. Kask musi być bezwzględnie wymieniony po silnym uderzeniu, nawet jeśli nie jest pęknięty, gdyż może już nie spełniać kryteriów bezpieczeństwa.
Popularne, sprawdzone firmy, które możemy Państwu polecić to niemieckie Uvex i Busse, a także kaski francuskiej marki GPA noszone przez jeźdźców startujących w zawodach na poziomie międzynarodowym.

Po drugie: kamizelka ochronna zwana bezpieczną.

Jest wymagana podczas startów w zawodach do lat 15 włącznie, a powinna być też używana na co dzień.  Chroni plecy i brzuch,  a więc narządy wewnętrzne. Firmy jeździeckie produkują wygodne kamizelki złożone z małych elementów, z regulacją szerokości. Kamizelka nie powinna zaczepiać o tylny łęk siodła ani być zbyt krótka. Nasz zespół pomoże Państwu dobrać odpowiedni rozmiar i fason tak, by dziecko nosiło ją bez problemów.

Po trzecie : odpowiednie buty, które nie mogą być za duże.
 
Najlepiej sztyblety jeździeckie (buty krótkie) i czapsy, które chronią łydkę. Buty muszą być wygodne i nie blokować nogi w strzemieniu. Długie buty są zarezerwowane dla bardziej doświadczonych jeźdźców, a w kaloszach jeździeckich może pocić się noga. Jedyne proponowane przez nas długie buty dla dzieci to zimowe termobuty.
Dla nastoletnich jeźdźców startujących w zawodach proponujemy szyte na miarę oficerki  włoskiej marki DeNiro.  Personalizacja zamówienia,  wybór kolorów i rodzajów skór spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. 

Na koniec bryczesy, czyli spodnie do jazdy konnej. Elastyczne i (w większych rozmiarach dziecięcych) zaopatrzone w pełny lej pozwolą na ćwiczenie dosiadu, czyli uzyskanie lepszej równowagi w siodle. W naszej ofercie posiadamy też bryczesy z softshellu na sezon jesienno-zimowy, dziecięce białe bryczesy na zawody oraz treningowe legginsy. Od niedawna w ofercie Salonu Koński Świat znajdują się bryczesy i koszulki konkursowe dla juniorów marki Cavalleria Toscana, której jesteśmy dystrybutorem. (cavalleriatoscana.pl)

Mogą też Państwo znaleźć u nas sportowe kurtki dziecięce, bluzy z jeździeckimi motywami i softshelle na trening.

Na zawody proponujemy koszulki startowe z technicznych materiałów (oddychające, łatwe do prania), rękawiczki i szeroki wybór skarpet jeździeckich w dziecięcych rozmiarach.
Dziecięce i młodzieżowe fraki jeździeckie znajdą Państwo od ręki, a brakujące rozmiary sprowadzamy na zamówienie.

Firmy dziecięcej odzieży jeździeckiej, które znajdą Państwo w Salonie Koński Świat to przede wszystkim niemieckie marki Busse i Pikeur
Filtry
Kolekcja
21PLN 909PLN
Bryczesy konkursowe Lugana white Wyprzedaż Promocja-30%