Dlaczego konie potrzebują derek?
Konie żyjące tylko na padokach nie potrzebują derek, bo zmieniają sierść zgodnie z porami roku. Natomiast konie przebywające choć część doby w stajni odczuwają zmiany temperatur i wtedy derka na padok lub derka zimowa do stajni podczas srogiej zimy jest niezbędna.
Szczególną uwagę trzeba zwrócić na konie sportowe, ciężko pracujące na treningach i zawodach, zwykle golone, a także na seniorów ze zwyrodnieniami stawów i na konie z problemami z aparatem ruchu.
Jak wygląda derka dla konia?
Powinna pokrywać tułów razem z zadem, a niektóre modele również szyję. Zwykle posiada pasy zapinane pod brzuchem.
Jakie są rodzaje derek?
  • padokowa
  • stajenna
  • osuszająca
  • transportowa
  • siatkowa

Innym podziałem może być rozróżnienie na derki: przejściowe oraz zimowe.

Derki najlepszych producentów są wykonane z materiałów technicznych, oddychających, przeciwwiatrowych i przeciwdeszczowych.
W naszej szerokiej ofercie znajdują się produkty w każdym przedziale cenowym, w rozmiarach od S do XXL, także rozmiary pony, takich marek jak Busse, Eskadron, Kavalkade, Horze, a także marki specjalizującej się w derkach wysokiej jakości – Bucas.
Posiadamy również niezbędne akcesoria do derek: dopinane kaptury, pasy przytrzymujące derki, karabińczyki ułatwiające zapinanie, specjalne gumki „safe-gum” zabezpieczające klamry pasów przed odpięciem oraz specjalistyczny płyn do prania derek o wysokich parametrach technicznych marki Bucas.
Filtry
Kolekcja
55PLN 1122PLN
Copyright by Salon Koński Świat, 2018. All rights reserved.
InfoSerwis - BestSeller