DERKA DLA KONIA.

Sprzęt jeździecki CT na cavalleriatoscana.pl


Są różne teorie dotyczące używania derek dla koni. Jedno jest pewne, że konie żyjące tylko na padokach zwykle nie potrzebują derek, bo zmieniają sierść zgodnie z porami roku. Czytaj dalej...
Natomiast konie rekreacyjne i sportowe przebywające choć część doby w stajni, gdzie temperatura jest zawsze wyższa niż na zewnątrz, odczuwają zmiany temperatur i wtedy derka na padok lub derka zimowa do stajni podczas srogiej zimy jest niezbędna.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na konie sportowe, ciężko pracujące na treningach i zawodach, zwykle golone, a także na seniorów ze zwyrodnieniami stawów i na konie z problemami z aparatem ruchu.

Dobrze dopasowana derka powinna pokrywać tułów razem z zadem, a niektóre modele również szyję. Zwykle posiada pasy zapinane pod brzuchem.

Derki dzielimy na padokowe, stajenne, osuszające, transportowe czy siatkowe. Innym podziałem może być rozróżnienie na derki przejściowe oraz zimowe.

Derki najlepszych producentów są wykonane z materiałów technicznych, oddychających, przeciwwiatrowych i przeciwdeszczowych.

W naszej szerokiej ofercie znajdują się produkty w każdym przedziale cenowym, w rozmiarach od S do XXL, także rozmiary pony. Są to takie marki jeździeckie jak Busse, Eskadron, Kavalkade, Horze, a także marki specjalizującej się w derkach wysokiej jakości – Bucas. W nasze ofercie znajdują się też derki marki Cavalleria Toscana, uznawane za najelegantszy sprzęt jeździecki.

Derki na wiosnę/jesień i zimowe mogą mieć podszycie z bawełny, polaru lub być ocieplone specjalnym wypełnieniem, które określamy w gramach (od 100 do 500 gramów ) 

W Salonie Koński Świat posiadamy również niezbędne akcesoria do derek: dopinane kaptury, pasy przytrzymujące derki, karabińczyki ułatwiające zapinanie, specjalne gumki „safe-gum” zabezpieczające klamry pasów przed odpięciem oraz specjalistyczny płyn do prania derek o wysokich parametrach technicznych marki Bucas.
Filtry
Kolekcja
23PLN 599PLN
Koszulka polo Marlon S22 Man dark navy Wyprzedaż Promocja-30%