Czaprak dla konia. Potnik pod siodło.
 
  Czaprak, inaczej potnik, służy do wchłaniania potu, który w czasie treningu jeździeckiego jest wydzielany przez organizm konia. 
  Czapraki najwyższej jakości nie tylko pięknie wyglądają (np. EskadronVelvet), ale przede wszystkim podszyte są materiałami absorbującymi pot, by nie drażnić skóry konia. Niektóre modele są w całości wykonane z materiałów technicznych najnowszych generacji (np. Eskadron Mesh), odprowadzających wilgoć na zewnątrz. Najprostsze i najtańsze czapraki są z bawełny (tzw. cotton marki Eskadron). Takie czapraki pierzemy po każdym treningu. Łatwe w utrzymaniu czapraki Eskadron Glossy są od strony zewnętrznej uszyte z materiału, który możemy wyczyścić gąbką. 
  Czapraki najlepiej prać w pralce w 30 st.C, w delikatnym środku piorącym, bez używania płynu do płukania. Zawsze powinny być dokładnie wypłukane, by nie powodowały podrażnień skóry konia.
  Czaprak pierzemy nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z powodu końskiego potu, który potnik wchłonął. Pot połączony z brudem może powodować dyskomfort (pieczenie, zmiany alergiczne), a nawet otarcia. Koński pot uszkadza też skórę siodła i dlatego nie należy przykrywać siodeł czaprakami już użytymi podczas treningu.
Czaprak będzie dłużej służył, gdy nie będziemy dopuszczać do jego silnego zabrudzenia. 
  Różne rodzaje dyscyplin jeździeckich wymagają różnych modeli siodła , a czapraki muszą być do nich dostosowane.
  Dwa najważniejsze rodzaje to : DL czyli czaprak ujeżdżeniowy oraz VS czyli czaprak wszechstronny o profilu skokowym. Literka P natomiast oznacza czaprak dla kucyka (pony) o profilu skokowym, a PD dla kucyka o profilu ujeżdżeniowym.
  W naszej ofercie posiadamy też niezwykle trwałe czapraki marki Schockemohle.
NowośćDarmowa dostawa
NowośćDarmowa dostawa

ESKADRON
339.00PLN
NowośćDarmowa dostawa

ESKADRON
299.00PLN
Promocja

BUSSE
189.00PLN 132.30PLN
Promocja
Promocja

ESKADRON
289.00PLN 202.30PLN
PromocjaWyprzedaż

ESKADRON
289.00PLN 202.30PLN
NowośćDarmowa dostawa
Promocja
Filtry
Kolekcja
59PLN 385PLN
Copyright by Salon Koński Świat, 2018. All rights reserved.
InfoSerwis - BestSeller