Damskie czapki jeździeckie. Szaliki kolekcji jeździeckich. Opaski jeździeckie.

Że głowa jest najważniejsza w każdej sytuacji, wiemy wszyscy. W sporcie jeździeckim musi być jednak wyjątkowo chroniona, dlatego na konia siadamy w kasku. Jednakże po treningu jeździeckim, jeśli temperatura jest niska, powinniśmy założyć czapkę lub opaskę, bo zwykle czeka nas jeszcze praca przy koniu.
 
Zimowa czapka jeździecka to czapka stanowiąca część kolekcji, jakie każdej jesieni pojawiają się w sklepach jeździeckich. Czapki są wykonane z mieszanek wełny, z bawełny lub z mieszanek przędzy. Bywają ozdobione pomponami ze sztucznego futra, a także wykończone od spodu delikatnym polarem. Z przodu zwykle znajduje się logo firmy. Często występują w zestawach z szalikami i opaskami.
 
Kolory czapek jeździeckich to kolory kolekcji sezonu, chociaż kolor czarny pojawia się każdej zimy.
 
Salon Koński Świat posiada w ofercie czapki zimowe takich firm jeździeckich jak Pikeur, Schockemohle, Horze, Busse, Covalliero.
 
Letnia czapka jeździecka z daszkiem  ma na celu chronić głowę jeźdźca przed słońcem i często przed deszczem. Daszek powinien być długi i wyprofilowany, by spełniać dobrze te funkcje. Czapki jeździeckie powinny być głębokie, bo wtedy dobrze trzymają się na głowie podczas pracy w stajni. Z tyłu każdej czapki znajduje się regulacja, która pozwala dobrze ją dopasować. Czapki są ozdobione logo firmy, a kolory zwykle harmonizują z kolorami letnich kolekcji jeździeckich.
Czapki podlegają sezonowym obniżkom, podobnie jak kolekcje, do których należą.
 
Na stronie cavalleriatoscana.pl można znaleźć czapki letnie i zimowe tej włoskiej marki, której Salon Koński Świat jest dystrybutorem.
Busse Opaska Claire wine Promocja-15%
NAVYWINE

BUSSE
29.00PLN 24.65PLN
CZAPKA MADDOX W19 PLAZA TAUPE Wyprzedaż Promocja-40%
4 PLAZA TAUPE

HORZE
79.00PLN 47.40PLN
Czapka Maddox W20 scarlett sage Wyprzedaż Promocja-30%
CZAPKA MONIKA W18 SZARY Wyprzedaż Promocja-30%
CIEMNOSZARY

HORZE
59.00PLN 41.30PLN
Czapka Nanda W20 melange grey Wyprzedaż Promocja-30%
GreyZephyr

HORZE
85.00PLN 59.50PLN
CZAPKA RHONDA W19 DARK NAVY Wyprzedaż Promocja-40%
5 DARK NAVY6 DARK SHADOW

HORZE
64.00PLN 38.40PLN
Czapka Velvet W20 anthracite 55/57 Wyprzedaż Promocja-30%
Anthracite

PIKEUR
165.00PLN 115.50PLN
Filtry
Kolekcja
Dostawa
Zwrot i wymiana
Dostępność
24PLN 116PLN