Czapka dla jeźdźca.

  W sporcie jeździeckim głowa musi być  wyjątkowo chroniona ze względu na możliwość upadku z konia nawet w stępie,, dlatego na konia siadamy zawsze w kasku. Jednakże po treningu jeździeckim, jeśli temperatura jest niska, powinniśmy założyć czapkę lub opaskę, bo zwykle czeka nas jeszcze praca przy koniu.
  Zimowa czapka jeździecka to czapka stanowiąca część kolekcji, jakie każdej jesieni pojawiają się w sklepach jeździeckich. Czapki są wykonane z mieszanek wełny, z bawełny lub z mieszanek przędzy. Z przodu zwykle znajduje się logo firmy.
  Kolory czapek jeździeckich to kolory kolekcji sezonu, natomiast w czapkach męskich są to zwykle szarości, czernie, granaty i brązy, w zależności od kolorów kolekcji danego sezonu.
  Salon Koński Świat posiada w ofercie czapki zimowe dla jeźdźca takich firm jak Pikeur czy Schockemohle.
 
   Letnia czapka jeździecka z daszkiem  ma na celu chronić głowę jeźdźca przed słońcem i często przed deszczem. Daszek powinien być długi i wyprofilowany, by spełniać dobrze te funkcje. Czapki jeździeckie powinny być głębokie, bo wtedy dobrze trzymają się na głowie podczas pracy w stajni. Z tyłu każdej czapki znajduje się regulacja, która pozwala dobrze ją dopasować. Czapki są ozdobione logo firmy, a kolory zwykle harmonizują z kolorami letnich kolekcji jeździeckich.

Czapki podlegają sezonowym obniżkom, podobnie jak kolekcje, do których należą.

W ofercie Salonu Koński Świat posiadamy również czapki z daszkiem włoskiej marki Cavalleria Toscana, które można znaleźć na naszej stronie cavalleriatoscana.pl 
CZAPKA MICRO FLEX S19 ANTHRA PromocjaWyprzedaż

PIKEUR
99.00PLN 59.40PLN
Czapka Repellent R20 Navy Nowość
Czapka Tradition midnite black Nowość
Czapka Velvet W20 anthracite PromocjaWyprzedaż

PIKEUR
165.00PLN 115.50PLN
Czapka W20 night sky melange PromocjaWyprzedaż

PIKEUR
115.00PLN 80.50PLN
Komin Fanny black Nowość

BUSSE
59.00PLN
Komin Fanny navy Nowość

BUSSE
59.00PLN
Komin Neckwarmer W20 black PromocjaWyprzedaż

PIKEUR
145.00PLN 101.50PLN
Opaska black Nowość

PIKEUR
82.00PLN
Filtry
Kolekcja
29PLN 125PLN