Bryczesy damskie. Spodnie jeździeckie dla amazonek.  
 
  W jeździe konnej najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo. Możemy spełnić obydwa te warunki poprzez doskonalenie techniki jazdy oraz zaopatrzenie się w odpowiedni strój jeździecki. Bryczesy to po prostu spodnie z elastycznego materiału o specjalnym kroju. czytaj dalej...


  Najbardziej popularne spodnie jeździeckie wykonane są z bawełny z dodatkiem elastanu i poliamidu, a najbardziej komfortowy trening jeździecki to trening w bryczesach z materiałów o wysokich parametrach technicznych, czyli oddychających, szybkoschnących, a nawet antybakteryjnych i z filtrem UV. Najwyżej cenione bryczesy damskie to bryczesy idealnie dopasowane, czyli z bardzo elastycznego materiału tzw. bi-stretch. 

   Bryczesy dzielimy na bryczesy z pełnym lejem i półlejem, czyli lejem kolanowym.  Te ostatnie to spodnie jeździeckie dla osób skaczących przez przeszkody. Półlej pozwala na chwilowe przytrzymanie się siodła w momencie utraty równowagi (błędnym jest przekonanie, że równowagę w siodle uzyskujemy trzymając się kolanami). Natomiast bryczesy przeznaczone dla osób uprawiających ujeżdżenie to bryczesy z pełnym lejem, które zapobiegają przesuwaniu się w siodle. Pozwala to na lepszy dosiad i spokojne ruchy ciała, a więc lepsze oddziaływanie pomocami  (ręka, dosiad, łydka). W takich bryczesach często trenują też skoczkowie, chociaż na parkurach widzimy raczej białe bryczesy z lejem kolanowym.  W starszych modelach bryczesów leje wykonane były z zamszu lub materiałów zamszopodobnych, natomiast obecnie w renomowanych markach jeździeckich  proponowany jest wyłącznie tzw. grip silikonowy .

   Istnieją różne modele bryczesów damskich. Podobnie jak spodnie na co dzień, tak i spodnie jeździeckie mogą mieć stan wysoki, średni lub stan niski. W zależności od figury i naszych przyzwyczajeń powinnyśmy wybrać takie spodnie jeździeckie, w których będzie nam najwygodniej.
   W bogatej ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajduje się wiele modeli bryczesów damskich – z lejem kolanowym, z pełnym lejem, o różnej wysokości stanu. Ostatnio bardzo popularne stają się bryczesy -legginsy, bardzo elastyczne, bez paska w talii, często z wygodną kieszenią na smartfon na udzie. Marki jeździeckie, które polecamy to Pikeur, Horze, SchockemohleBusse.
Filtry
Kolekcja
200PLN 699PLN