Bryczesy damskie. Spodnie jeździeckie dla amazonek.  
 
  W jeździe konnej najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo. Możemy spełnić obydwa te warunki poprzez doskonalenie techniki jazdy oraz zaopatrzenie się w odpowiedni strój jeździecki.
  Bryczesy to po prostu spodnie z elastycznego materiału o specjalnym kroju. Najbardziej popularne spodnie jeździeckie wykonane są z bawełny z dodatkiem elastanu i poliamidu, a najbardziej komfortowy trening jeździecki to trening w bryczesach z materiałów o wysokich parametrach technicznych, czyli oddychających, szybkoschnących, a nawet antybakteryjnych i z filtrem UV. Najwyżej cenione bryczesy damskie to bryczesy idealnie dopasowane, czyli z bardzo elastycznego materiału tzw. bi-stretch. 

   Bryczesy dzielimy na bryczesy z pełnym lejem i półlejem, czyli lejem kolanowym.  Te ostatnie to spodnie jeździeckie dla osób skaczących przez przeszkody. Półlej pozwala na chwilowe przytrzymanie się siodła w momencie utraty równowagi (błędnym jest przekonanie, że równowagę w siodle uzyskujemy trzymając się kolanami). Natomiast bryczesy przeznaczone dla osób uprawiających ujeżdżenie to bryczesy z pełnym lejem, które zapobiegają przesuwaniu się w siodle. Pozwala to na lepszy dosiad I spokojne ruchy ciała, a więc lepsze oddziaływanie pomocami  (ręka, dosiad, łydka). W takich bryczesach często trenują też skoczkowie, chociaż na parkurach widzimy raczej białe bryczesy z lejem kolanowym.  W starszych modelach bryczesów leje wykonane były z zamszu lub materiałów zamszopodobnych, natomiast obecnie w renomowanych markach jeździeckich  proponowany jest wyłącznie tzw. grip silikonowy .

   Istnieją różne modele bryczesów damskich. Podobnie jak spodnie na co dzień, tak i spodnie jeździeckie mogą mieć stan wysoki, średni lub stan niski. W zależności od figury i naszych przyzwyczajeń powinnyśmy wybrać takie spodnie jeździeckie, w których będzie nam najwygodniej.

W bogatej ofercie naszego sklepu znajduje się wiele modeli bryczesów damskich – z lejem kolanowym, z pełnym lejem, o różnej wysokości stanu. Ostatnio bardzo popularne stają się bryczesy -legginsy, bardzo elastyczne, bez paska w talii, często z wygodną kieszenią na smartfon na udzie. Marki jeździeckie, które polecamy to Pikeur, Horze, SchockemohleBusse.

Nowość
PromocjaWyprzedaż

HORZE
259.00PLN 155.40PLN
PromocjaWyprzedaż

HORZE
259.00PLN 155.40PLN

COVALLIERO
430.00PLN
NowośćDarmowa dostawa
PromocjaWyprzedaż
Filtry
Kolekcja
135PLN 689PLN
Copyright by Salon Koński Świat, 2018. All rights reserved.
InfoSerwis - BestSeller