STRÓJ JEŹDZIECKI DLA AMAZONKI. DAMSKI STRÓJ DO JAZDY KONNEJ.

Odzież jeździecka CT
na cavalleriatoscana.pl

Salon Koński Świat jako sklep z artykułami do jazdy konnej oferuje szeroki wybór profesjonalnej odzieży jeździeckiej, która została stworzona z myślą o osobach uprawiających tę dyscyplinę sportu amatorsko i zawodowo. Dzięki naszemu doświadczeniu w branży jeździeckiej bez problemu skompletują Panie wygodny i modny strój jeździecki. Czytaj dalej...
Po pierwsze: bryczesy.
Oferujemy spodnie do jazdy konnej dla Pań renomowanych marek jeździeckich w różnych modelach i kolorach. Wszystkie zostały wykonane z materiałów funkcjonalnych o wysokich parametrach technicznych. Są to materiały przede wszystkim oddychające, czyli odprowadzające wilgoć powstałą podczas wysiłku na zewnątrz i przeciwwiatrowe, czyli chroniące rozgrzane mięśnie przed wychładzającym działaniem wiatru. Muszą być też bardzo elastyczne, ponieważ bryczesy powinny przylegać do ciała. Dobrze dopasowane zapobiegają otarciom, gdyż materiał nie marszczy się i nie zwija podczas treningu. Bryczesy (w zależności od konkurencji, którą uprawiamy) mogą posiadać pełny lej lub lej kolanowy, tzw.półlej. Lej znajduje się na tej części spodni, która przylega do siodła. W spodniach przeznaczonych do konkurencji ujeżdżenia, gdzie cały czas należy mocno siedzieć w siodle, stosuje się pełny lej, który znajduje się na pośladkach, potem ciągnie się przez wewnętrzną część uda, kolana, łydki i chowa się pod czapsem. W konkurencji skoków przez przeszkody jeździec pokonuje parkur w większości w półsiadzie, więc w takich bryczesach lej potrzebny jest tylko na wewnętrznej stronie kolan, które czasem przylegają do siodła, podczas gdy stopa jest mocno oparta w strzemieniu. Wbrew powszechnemu mniemaniu jeździec nie trzyma się na koniu dzięki przyciśnięciu kolan do siodła, ale dzięki wypracowanej podczas treningu równowadze i poddaniu się ruchowi konia. Polecane przez nas marki bryczesów to Cavalleria Toscana, Pikeur, Covalliero i Horze.


Po drugie: sztyblety i czapsy.
Sztyblety to obuwie do jazdy konnej, a czapsy (inaczej sztylpy) to ochrona ważnej pomocy jeździeckiej – łydki, dzięki której „sterujemy" koniem. Początkujące amatorki sportów konnych powinny raczej zrezygnować z wysokich butów. Oficerki należałoby szyć na miarę, gdyż, tak jak bryczesy, powinny być dopasowane, a i to często nie zapobiega otarciom, póki skóra cholewki się nie ułoży. Buty na miarę, które możemy Paniom polecić to oficerki włoskiej marki De Niro. Całkowicie ręczna robota, niezliczona ilość możliwości doboru rodzaju i koloru skóry, dodatków i ozdób (kryształki Swarovskiego) czynią każdą parę wyjątkową. Nasze długoletnie doświadczenie w pobieraniu miary na buty De Niro powoduje, że mamy już całą rzeszę zadowolonych Klientów.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest kupienie gotowych sztybletów, czyli krótkich butów o odpowiedniej podeszwie i obcasie, które pomogą w utrzymaniu nogi w strzemieniu. Na łydkę zakładamy dodatkowo dopasowane czapsy, zapinane na suwak i podtrzymane pod podeszwą przez odpowiednią gumę. Czapsy kupujemy wysokie do samych kolan, bo i tak nieco opadną, gdy skóra się ułoży.


Po trzecie: techniczne koszulki, softshelle, polary, kamizelki i kurtki
Szczególnie istotne jest, by cały nasz strój od pasa w górę, a więc wszystkie koszulki, bluzy i kurtki były z materiałów o wysokich parametrach technicznych,  czyli oddychające, przeciwwiatrowe i przeciwdeszczowe ( marki polecane: Cavalleria Toscana, Pikeur, Horze, Covalliero). Jeździectwo to sport, gdzie w parze występuje zawsze 2. zawodników i odpowiedzialny jeździec zadba najpierw o swojego wierzchowca, mniejszą uwagę poświęcając swoim mokrym plecom.  Najlepsze marki proponują odzież z tkanin antybakteryjnych i anty-UV, co latem, przy treningach w wysokich temperaturach, okazuje się doskonałym rozwiązaniem, ułatwiającym skupienie się na pracy z koniem. Takie nowoczesne materiały stosuje jedna z najbardziej poszukiwanych firm przez jeźdźców ze wszystkich kontynentów, włoska marka jeździecka Cavalleria Toscana (cavalleriatoscana.pl) 

Niezależnie od pory roku proponujemy rękawiczki. Latem zapobiegają wyślizgiwaniu się wodzy i chronią ręce przed otarciem, a zimą przed zimnem.

Jako absolutnie niezbędny element stroju jeździeckiego polecamy zaopatrzenie się w dobrze dopasowany, atestowany kask, który ochroni głowę podczas upadku. Kask należy wymieniać co kilka lat (polecane co 2-3 lata), a na pewno po silnym uderzeniu, nawet jeśli nie jest pęknięty. W naszej ofercie znajdują się kaski marki  Uvex, Horze, Busse i Covalliero

Zapraszamy do Salonu Koński Świat po strój jeździecki dla pań, stacjonarnie i online. Wybrane przez nas artykuły i marki jeździeckie są w większości przetestowane przez ambasadorów Salonu Koński Świat (najczęściej są to zawodnicy kadry narodowej), a wieloletnie doświadczenie naszych sprzedawców i wyczucie mody jeździeckiej sprawi, że na koniu wszystkie amazonki będą się czuły elegancko i komfortowo.
Filtry
Kolekcja
15PLN 1999PLN