DAMSKIE AKCESORIA JEŹDZIECKIE. AKCESORIA DO JAZDY KONNEJ DLA AMAZONKI.

Akcesoria CT dla amazonki na cavalleriatoscana.pl

Najbardziej potrzebne akcesoria jeździeckie, które są niezbędne, aby strój jeździecki był kompletny i praktyczny, to rękawiczki, skarpetki i paski do jazdy konnej. Czytaj dalej...
Rękawiczki do jazdy konnej. Rękawiczki jeździeckie dla amazonki.

Rękawiczki do jazdy konnej  to akcesorium jeździeckie, którego roli nie należy lekceważyć. Zimą (ocieplane bądź neoprenowe) chronią ręce jeźdźca przed niskimi temperaturami. Latem nie tylko osłaniają skórę przed promieniami słonecznymi, ale też zapobiegają wysuwaniu się wodzy ze spoconych dłoni. Znany producent rękawiczek do jazdy konnej Roeckl posiada w ofercie bardzo cienkie rękawiczki jeździeckie na lato z siatką po zewnętrznej stronie dłoni tak, by dłonie amazonek mogły się choć trochę opalić.
 
Rękawiczki jeździeckie posiadają wzmocnienia ułatwiające trzymanie wodzy między kciukiem a palcem wskazującym i między 4 a 5 palcem. Mogą być wykonane ze skóry naturalnej bądź sztucznej, lecz najczęściej są uszyte z elastycznego materiału. Należy starannie dobrać rozmiar, gdyż powinny przylegać do dłoni. Od wewnętrznej strony posiadają często antypoślizgowe, silikonowe elementy.
 
W ostatnim czasie, w dobie smartfonów,  producenci coraz częściej umieszczają na palcu wskazującym prawej rękawiczki materiał, który pozwala na obsługiwanie podczas treningu jeździeckiego ekranu telefonu. W naszej ofercie posiadamy rękawiczki marek Roeckl, Uvex, Busse, Horze, Covaliero oraz Start
.

Damskie skarpetki jeździeckie. Skarpety do jazdy konnej dla amazonki.

   
Skarpety jeździeckie posiadają zwykle długość do kolan i czasem nazywane są podkolanówkami jeździeckimi. Są długie i powinny być bardzo obcisłe, by dodatkowo przytrzymać na łydce spodnie jeździeckie. Skarpety jeździeckie na lato zazwyczaj wykonane są z elastycznej bawełny lub z tkaniny z włóknem bambusowym, które ma właściwości antybakteryjne (lepiej niż bawełna wchłania wilgoć podczas treningu jeździeckiego i jest bardziej przewiewna). Skarpety zimowe natomiast muszą być ciepłe (często są wykonane z tkaniny wełnianej), lecz również oddychające. Skłoniło to producentów, by do produkcji tego rodzaju  odzieży jeździeckiej także używać materiałów technicznych.
 
Skarpety do jazdy konnej ulegają modom danej kolekcji, gdyż muszą się zgadzać kolorystycznie z tendencjami danego sezonu. Podobnie jak inne części stroju jeździeckiego należą do kolekcji letniej lub zimowej i ich cena ulega sezonowej obniżce. Dwa razy do roku zapraszamy na  wyprzedaże, stacjonarnie i online. Obniżki cen kolekcji zimowej można oczekiwać po Nowym Roku, a niektórych artykułów kolekcji letniej już pod koniec czerwca.
 
W ofercie naszego sklepu znajdują się skarpety jeździeckie takich firm, jak Pikeur, Schockemohle, Horze, Comodo.

Pasek do spodni jeździeckich. Pasek do bryczesów dla amazonki. 

Pasek do bryczesów to idealne wykończenie stroju do jazdy konnej. Salon Koński Świat posiada szeroką ofertę pasków w różnych kolorach, często w kolorach harmonizujących z kolorami kolekcji jeździeckich. Mogą być wykonane ze skóry, skóry plecionej, skóry wykonanej z recyklingu lub z elastycznego tworzywa, które nie ogranicza ruchów jeźdźca podczas jazdy konnej. Te ostatnie nie posiadają dziurek, dzięki czemu można łatwo dopasować rozmiar, wkłuwając bolec od metalowej klamry w dowolnym miejscu. W ofercie posiadamy paski do bryczesów takich marek, jak Pikeur, Schockemohle, Horze czy Blundstone.
 
Na stronie cavalleriatoscana.pl można znaleźć paski do spodni tej włoskiej marki jeździeckiej, której Salon Koński Świat jest dystrybutorem.
 
Pasek do spodni do jazdy konnej
może być idealnym prezentem dla miłośnika koni.
 
Salon Koński Świat organizuje liczne akcje promocyjne, nie związane z kolekcjami sezonowymi.      Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Fb Sklep Jeździecki Salon Koński Świat oraz na Instagramie @salonkonskiswiat .
Filtry
Kolekcja
15PLN 199PLN
Komin W22 purple grey Wyprzedaż Promocja-30%
0 light grey0 purple grey
155.00PLN 108.50PLN