Akcesoria jeździeckie. Akcesoria do jazdy konnej dla jeźdźca.

Rękawiczki do jazdy konnej. Rękawiczki jeździeckie. 

   Rękawiczki do jazdy konnej  to akcesorium jeździeckie, którego roli nie należy lekceważyć. Zimą (ocieplane bądź neoprenowe) chronią ręce jeźdźca przed niskimi temperaturami. Latem nie tylko osłaniają skórę przed promieniami słonecznymi, ale też zapobiegają wysuwaniu się wodzy ze spoconych dłoni. 
  Rękawiczki jeździeckie posiadają wzmocnienia ułatwiające trzymanie wodzy między kciukiem a palcem wskazującym i między 4 a 5 palcem. Mogą być wykonane ze skóry naturalnej bądź sztucznej, lecz najczęściej są uszyte z elastycznego materiału. Należy starannie dobrać rozmiar, gdyż powinny przylegać do dłoni. Od wewnętrznej strony posiadają często antypoślizgowe, silikonowe elementy.
W ostatnim czasie, w dobie smartfonów,  producenci coraz częściej umieszczają na palcu wskazującym prawej rękawiczki materiał, który pozwala na obsługiwanie
podczas treningu jeździeckiego ekranu telefonu. W naszej ofercie posiadamy rękawiczki marek Roeckl, Uvex, Busse, Horze, Covalliero oraz Start.
 
Męskie skarpety do jazdy konnej. Skarpety jeździeckie.
  
   Skarpety jeździeckie
posiadają zwykle długość do kolan i czasem nazywane są podkolanówkami jeździeckimi. Są długie i powinny być bardzo obcisłe, by dodatkowo przytrzymać na łydce spodnie jeździeckie. Skarpety jeździeckie na lato zazwyczaj wykonane są z elastycznej bawełny lub z tkaniny z włóknem bambusowym, które ma właściwości antybakteryjne (lepiej niż bawełna wchłania wilgoć podczas treningu jeździeckiego i jest bardziej przewiewna). Skarpety zimowe natomiast muszą być ciepłe (często są wykonane z tkaniny wełnianej), lecz również oddychające. Skłoniło to firmy, by do produkcji tego rodzaju  odzieży jeździeckiej także używać materiałów technicznych.
  Skarpety do jazdy konnej ulegają modom danej kolekcji, gdyż muszą się zgadzać kolorystycznie z tendencjami danego sezonu. Podobnie jak inne części stroju jeździeckiego należą do kolekcji letniej lub zimowej i ich cena ulega sezonowej obniżce.   
  W ofercie naszego sklepu znajdują się skarpety jeździeckie takich firm, jak Pikeur, Schockemohle, Horze, Comodo.

Pasek jeździecki. Pasek do spodni do jazdy konnej. 

  Salon Koński Świat posiada bardzo szeroką ofertę pasków do bryczesów. Mogą być wykonane z doskonałej jakości skóry, czasem ze skóry pochodzącej z recyklingu lub z elastycznego tworzywa, w kolorach harmonizujących z kolorami kolekcji jeździeckich danego sezonu. Te ostatnie nie posiadają dziurek, dzięki czemu łatwo można dopasować rozmiar przekłuwając elastyczną warstwę kolcem od metalowej klamry. Pasek do bryczesów  to idealne wykończenie stroju jeździeckiego i świetny prezent dla każdego miłośnika koni. 
  W ofercie można znaleźć paski takich firm produkujących akcesoria jeździeckie jak Pikeur Schockemohle, Horze czy niezwykle trwałe skórzane paski wykonane z jednego kawałka skóry australijskiej marki Blundstone, której doskonałe sztyblety również posiadamy w ofercie.
  Paski marki Cavalleria Toscana, której jestesmy dystrybutorem, można znaleźć na stronie cavalleriatoscana.pl. 

Dwa razy do roku zapraszamy na  wyprzedaże, stacjonarnie i online. Obniżki cen kolekcji zimowej można oczekiwać po Nowym Roku, a niektórych artykułów kolekcji letniej już pod koniec czerwca.  Salon Koński Świat organizuje też liczne akcje promocyjne, nie związane z kolekcjami sezonowymi. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Fb Sklep Jeździecki Salon Koński Świat oraz na Instagramie @salonkonskiswiat
Covalliero Rękawiczki W20 dark brown/camel Covalliero Rękawiczki W20 dark brown/camel PromocjaWyprzedaż
Covalliero Rękawiczki zimowe Ellie W18Covalliero Rękawiczki zimowe Ellie W18 Promocja

COVALLIERO
107.00PLN 74.90PLN
Covalliero Skarpetki W20 anthracite Covalliero Skarpetki W20 anthracite PromocjaWyprzedaż

COVALLIERO
25.00PLN 17.50PLN
Covalliero Skarpetki W20 dark blue Covalliero Skarpetki W20 dark blue PromocjaWyprzedaż

COVALLIERO
25.00PLN 17.50PLN
Covalliero Skarpetki W20 dark brown Covalliero Skarpetki W20 dark brown PromocjaWyprzedaż

COVALLIERO
25.00PLN 17.50PLN
Czapka Repellent R20 Navy PromocjaWyprzedaż

ESKADRON
125.00PLN 87.50PLN
Filtry
Kolekcja
17PLN 249PLN